misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

Hatalmas dicsőség előtt állnak fallabdázóink

img

Keretet hirdettek a divízió I-es squash csapat Európa-bajnokságra, amelyet május 1. és 5. között rendeznek Birminghamben. A férfi együttes tavaly sporttörténelmet írt, amikor kivívta, hogy az idén az elitkörben szerepelhessen. A hatfős utazó válogatott – amelynek névsorát a Sport TV Mai Helyzet című műsorában jelentették be – tagja többek között Farkas Balázs, a jelenlegi egyetlen hazai profi játékos és a szövetség..

OCR – Az olimpia előszobájában

img

Mérföldkőnek számít az OCR történetében a Délkelet-Ázsia Játékok szervező bizottságának bejelentése! A Fülöp-szigeteki Akadályfutó Szövetség (POSF) és az OCR Ázsia, a World OCR-rel együttműködve 6 új versenyszámot hoz létre a Délkelet-Ázsia Játékokon (SEA Games), mint 3. kategóriás sport (új sport). A Délkelet-Ázsia Játékok hivatalosan is a Nemzetközi Olimpiai Bizottság hatáskörébe tartozik, így ez az olimpiai..

Hármas tétje van a karate Európa-bajnokságnak

img

Összesen 17 magyar indul a spanyolországi Guadalajarában csütörtöktől vasárnapig zajló karate és para-karate Európa-bajnokságon. A 2020-as olimpiai bemutatkozás előtt álló sportág Eb-jének hármas a tétje: az érmekért folyó versengés mellett az eredmények beszámítanak az olimpiai kvalifikációba, illetve itt dől el, hogy kik vehetnek részt a júniusi Európa Játékokon, ahol szintén a programban szerepel a karate. A..

Ők mennek a kempo vb-re!

img

2019. április 25-27. között rendezik a XVI. IKF Kempo Világbajnokság és Világkupát a spanyolországi Guadalajara városában. A Magyar Kempo Szövetség kihirdette a versenyre utazó harminckét fős válogatott keretet.    A magyar kempo válogatott kerete: Katona Richárd, Osvald Hanna Brigitta (Budajenő Kempo Klub), Szilágyi Júlia, Valencsik Richárd (Felcsúti Fehér Tigrisek Kempo HSE), Csikós Beatrix, Éliás Máté..

Magyar világkupa-ezüst szambóban

img

Kozsák György a második helyen végzett a – Nemzetközi Olimpiai Bizottság által a múlt év végén elismert – Nemzetközi Sambo Szövetség hétvégi moszkvai világkupáján. A 33 ország versenyzőit felvonultató rangos viadalon a magyar sportoló a combat szambó kategória 90 kg-os súlycsoportjában szerzett ezüstérmet – adta hírül a Magyar Sambo Országos Szakszövetség.   Kozsák György a döntőbe vezető úton pontozással..

Póta Georgina: Amit a budapestiek láthatnak, az sokkal keményebb verseny lesz, mit egy olimpia

img

Póta Georgina szerint egy világbajnokságon jól szerepelni sokkal nehezebb, mint egy olimpián. A kétszeres Európa-bajnok asztaliteniszező az áprilisi világbajnokságra készül, ahol elsősorban saját magának szeretne megfelelni. - Nincsenek szám szerinti helyezésre vonatkozó elképzeléseim, elsősorban a magam által megfogalmazott célokat szeretném teljesíteni Budapesten. Szeretnék jó játékkal minél tovább versenyben..

Magyar kick-box sikerek Európa-szerte

img

Tucatnyi érmet nyertek a hétvégén kick-boxosaink, akiknek egy része a Szerbiában megrendezett Európa-kupán vett részt, míg egy másik csapat a nyílt német bajnokságon vitézkedett – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség. A versenyek a sportolók számára felkészülési állomásai voltak a nagyszabású májusi budapesti kick-box világkupának. A tavaly év végén a NOB által is elismert WAKO kick-box világszervezet..

Szumó Európa-kupa: Hat magyar érem Észtországban

img

A magyar szumó-válogatott egy arannyal, egy ezüsttel és négy bronzéremmel zárta az Európa-kupát. Az észtországi Vinniben az aranyérmet Molnár Tamás szerezte a 100 kilósok között, az ezüstérem Makai Erika nevéhez fűződik, aki az open kategóriában lett második. Bronzéremből Pap Arnold kettőt is begyűjtött, miután előbb a +115 kilósok között, majd az open mezőnyben is harmadik lett. A másik két bronzot Forgó..

Bátorfi Csilla: Óriási dolog, hogy Budapest világbajnokságot rendezhet

img

Az április 21. és 28. között megrendezendő budapesti Liebherr asztalitenisz-világbajnoksággal kapcsolatban a Sportágválasztó Magazinnak megszólalt az elmúlt 30 év egyik legjobb magyar női asztalitenisz játékosa, Bátorfi Csilla is. A klasszis öt olimpián vett részt. Négyszer szerzett világbajnoki bronzérmet és kilenc Eb-aranyat gyűjtött pályafutása során. - Óriási dolog, hogy Budapesten lesz a világbajnokság,..

Karácsony Herczigéknél

img

Túl van az idei első teszten a MOL Racing Team két versenyzője Herczig Norbert és Ferencz Ramón. A rally Európa-bajnokságon induló páros Bakonyoszlop község mellett ült ismét a Volkswagen Polo GTI R5-be. - Nagyon hosszú volt a téli szünet. Nekünk ilyenkor jön el a karácsony, amikor kezdődik az idény és beülhetünk a versenyautóba – kezdte a pilóta Herczig Norbert, aki 2018-ban a Mikulás Rally-n már kipróbálhatta..