misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

10 fős női csapattal indul a hazai vk-n az öttusa válogatott

img

Fiatal és rutinos versenyzők vegyesen alkotják a női öttusa csapatot a május 1. és 5. között megrendezendő székesfehérvári öttusa világkupán. „ Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara, Réti Kamilla, Guzi Blanka, Barta Luca, Ormándi Rebeka, Turbucz Anna, Kovács Eszter és Szarka Luca alkotják a csapatot, ha sérülés, vagy betegség nem jön közbe.”- kezdte Kállai Ákos, a női válogatott szövetségi kapitánya,..

Kiváló rendezvény minősítést kapott a világbajnokság

img

A Liebherr 2019 Asztalitenisz Világbajnokság megkapta az „outstanding organisation”, azaz a kiváló rendezvény minősítést. Az ezt jelképező elismerést Thomas Weikert, a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) elnöke adta át Nátrán Rolandnak, a Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) elnökének az ITTF budapesti közgyűlésén. Lajtai Kristóf, a világbajnokság versenyigazgatója szerint igyekzenek a vb hátralévő..

Szumó Eb – Egy ezüst és hét bronz

img

A felnőtt versenyekkel befejeződött a 2019-es szumó Európa-bajnokság Tallinban. Az észtországi kontinensbajnokságon a magyar küldöttség – az összes korosztályt tekintve – egy ezüstöt és hét bronzérmet szerzett. Ancsin László, a Magyar Szumó Szövetség elnöke elmondta: Észtországban az egyes nemzetek rendkívül erős válogatottakkal léptek küzdőtérre, hiszen mindegyik ország készül már a 2021-es Világjátékokra.- Az..

Megkezdődött az OCR akadályfutás bajnoki sorozata

img

Kaposváron elstartolt az új OCR-idény. A látványos pályán megrendezték többek között a HOCRA első idei kupafutamát, ebben a kategóriában már az éves bajnoki pontokért is folyt a küzdelem. A kupafutamon, azaz a 8+ kilométeres távon hamar kiderült ki lesz az a három férfi versenyző, akik az elsőségért csatáznak. A trió tagjai az első kört majdnem egy perc előnnyel fejezték be fej-fej mellett. Az..

Tokióban továbbírták a sporttörténelmet aerobikosaink

img

A portugáliai, idei első aerobik világkupát követően Tokióban is korábban nem látott eredményeket értek el a legjobb magyar versenyzők. A japán fővárosban megrendezett világkupán két arany- és egy ezüstérmet értek válogatott aerobikosaink.   A   A 30. Suzuki Világkupán a Bali Dániel és Mazács Fanni alkotta kettős úgy végzett a párosok versenyében az első helyen, hogy még egy apró rontás is belefért..

Knoch Viktor bekerült a MEFS elnökségébe

img

Megtartotta a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves rendes közgyűlését, ahol díjakat adott át, és többek között új alelnököt valamint elnökségi tagokat választott. A MEFS információi szerint dr. Gál András Levente lett a társadalmi kapcsolatokért felelős alelnök, továbbá Kiss Viktort a HÖOK által delegált elnökségi tagnak választották meg, valamint bekerült a testületbe az olimpiai bajnok,..

Dupláztak a Busa-nővérek a kick-box világkupán

img

Kilenc arany-, hat ezüst- és öt bronzérmet nyertek a felnőtt magyar versenyzők a WAKO kick-box világszövetség ausztriai világkupáján. Az Innsbruckban 39 ország 1200 sportolójának részvételével megrendezett viadalon Magyarország végzett az éremtáblázat első helyén, ami azért is nagy öröm a szakvezetés számára, mert a vk-sorozat következő állomása Budapesten lesz május 17-19-én – adta hírül a Magyar Kick-box..

Kilenc magyar kick-boxos világkupa-arany Isztambulban

img

A házigazdák mögött a második lett Magyarország a nemzetek versenyében a – NOB által tavaly év végén elismert – WAKO kick-box világszervezet világkupa sorozatának isztambuli állomásán. A 27 ország 1900 versenyzőjét felvonultató viadalon a magyarok közül Nagy Henrietta volt a legeredményesebb, aki háromszor állt fel a dobogó tetejére. Két aranyérem került az Exatlon Hungary-t is megjárt Murvai Lívia, valamint Fésű..

Öt külföldön játszó az Eb-re készülő női röplabdaválogatott bő keretében

img

Kijelölte az augusztusi, magyar társrendezésű női röplabda Európa-bajnokságra készülő keretét a válogatott szövetségi kapitánya, a belga Jan De Brandt. A 30 fős keretben zömében itthon játszó röplabdázók szerepelnek, mindössze öt olyan játékos van, akik külföldön játszottak az idény során. Jan De Brandt azt is megindokolta, hogy miért hívott meg ilyen sok játékost a válogatottba, illetve a felkészülés..

Teke – A férfiak és a nők is nyertek a szlovák válogatott ellen

img

Magyar győzelmek a szlovákok ellen. Debrecenben válogatott meccsekkel avatták a felújított Rigó Dezső Tekecsarnokot. A csapat-világbajnokságra készülő válogatottak Szlovákia legjobbjai ellen léptek pályára. A férfi válogatott 7-1-re nyert, míg a nők 8-0-ra győztek. Bátor Gábor, a Magyar Tekeszövetség főtitkára elmondta, felnőtt nemzeti csapatokon kívül az utánpótlás válogatottak is gurítottak Debrecenben...