Csúcstámadás - tizenhetedszer a Kékestetőn

Több mint 1700 nevező, 34 fok, 1014 méter - ez a három szám jellemezte a 17. Kékes Csúcsfutást. Ennek során ki első alkalommal, ki pedig már tizenhetedszerre indult el Mátrafüredről, hogy megtegye a 671 méteres szintkülönbséggel terhelt 11,6 kilométeres utat az ország legmagasabb pontjáig, a Kékestetőig, hogy ott aztán boldogan "fotózkodjon" a csúcskőnél.

BIE_4984
A SUHANJ! alapítvány különítménye is elérte a csúcsot

A Suhanj! alapítvány csapata óriási taps kíséretében rajtolt. A kék mezes 14 futó hét kerekesszékes, futószékes sérült kisgyereket tolva, illetve kísérve rajtolt, minden bizonnyal hatalmas élményt szerezve a székekben ülő kislányoknak és kisfiúknak.

11 futónak különösen érdekes volt a Kékes Csúcsfutás, ugyanis már 15. alkalommal kapaszkodtak fel a csúcsra és ezzel tagjai lettek a Kékes Csúcsfutás Klubnak. Rajtuk kívül egyébként 19 futó eddig minden alkalommal felfutott a csúcshoz.

Talán a szokatlanul meleg idő okozta, hogy az eddigi pályacsúcstól kissé elmaradtak a győztesek eredményei. A dobogósok után célba érkező 1700 futó is sikerrel támadta az utolsó meredek emelkedő után a célt jelentő nemzeti színű csúcskövet. Az külön érdekessége volt a napnak, hogy számos futó lefele is futva tette meg a távot, tapsolva és szurkolva a még felfelé tartóknak.