misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

Sebők Benedek és Chukwu Hannah győzött a fallabdázók budapesti versenyén

A kontinensbajnokságot megelőző utolsó előtti hazai versenyen léptek pályára a magyar fallabdázók. A budapesti viadal összevont verseny volt, így több osztályban rendeztek meccseket a City Squash Clubban.

A férfi A-osztályban Sebők Benedek nyert, miután a döntőben 3-0-ra győzött Boros Dávid ellen. Mindketten tagjai a birminghami Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottnak.

A nőknél Chukwu Hannah folytatta jó sorozatát. A fináléban Kiss-Máté Csenge ellen nyert 3-0-ra. Chukwu a B-osztályban is pályára lépett, ott bronzérmes lett a férfiak között.

A Magyar Fallabda (Squash) Szövetség információi szerint a B-osztályban Simon Dániel, a C-osztályban Tremmel Gábor, míg a D-ben Lóczy Attila lett első.

Az Eb-t május 1. és 5. között rendezik meg Birminghamban. Ez a divízió I-es fallabda csapat Európa-bajnokság lesz, ahol a magyarok először szerepelhetnek.

Olimpiai, világ- és Európa-bajnokok is játszottak az Asztalitenisz Világnapján Sporttörténelmi magyar sikerek az aerobik világkupán