misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

Családi fesztivál lesz a hoki-vb

Bár csak április 22-én kezdődik Budapesten a jégkorong-világbajnokság, a honi szakszövetség már javában dolgozik azon, hogy a magyar szurkolók jól érezzék magukat. Tennivaló pedig akad bőven, hiszen a Papp László Budapest Sportarénában megrendezendő eseményt igazi családi fesztivállá akarják varázsolni a szervezők.


HIRDETÉS
Megjelent Fehér György sportújságíró első, nem sporttémájú regénye, A kemény fiúk is sírnak néha. Itt a lehetőség, hogy vásárlás előtt belehallgass a könyvbe, hiszen Urmai Gábor, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művésze felolvassa Neked az első három fejezetet. Amennyiben megtetszett, keresd a könyvet a Libri és a Líra könyvesboltokban, az OMV kutakon, vagy egyszerűen rendeld meg a book24.hu-n!


A magyar jégkorong-válogatott már 2008-ban és 2015-ben is kiharcolta a feljutást a világ legjobbjai közé. Most ismét hazai pályán, a világ egyik legjobb szurkolótábora előtt próbálhatja meg elérni ezt a sikert a csapat, bár kétségtelen, hogy most lesz a legnehezebb dolguk a fiúknak.

A magyar csapat ellenfelei közül Kazahsztán legjobbjai az orosz szuperligában edződnek nap mint nap, Szlovénia és Olaszország az A csoport legutóbbi kiesőiként kerültek ide, Lengyelország új, az NHL-ből érkezett vezetőedzőjével szintén kemény ellenfél lesz, és Nagy-Britannia válogatottja is képes lehet bárkit legyőzni a csoportban. A nemzetközi szövetség egyetértett a Magyar Jégkorong Szövetség azon szándékával, hogy a korábbi években megszokottnál nagyobb szabású legyen a rendezvény. Ezért szurkolói faluval, rengeteg aktivitással, show-elemekkel és természetesen a közönség magas szintű kiszolgálásával készülünk.

Szurkolói falu

A szurkolói faluban azok is találkozhatnak a csapat tagjaival, akiknek nem jutott jegy – ugyanis a magyar mérkőzésekre minden belépő elfogyott. A szurkolói falut a Körcsarnoknál, a Syma csarnok mögött, a régi szoborkertben építik fel, ahol a drukkerek egy óriáskivetítőn követhetik figyelemmel nemzeti csapatunk meccseit. A fanatikusokat a kivetítő mellett – a szervezők tervei szerint – sör várja, sőt a meccsek után a válogatott tagjai is meglátogatják majd őket.


Családi szektor, gyerekmegőrző, minihokipálya

A sportaréna egyes szektorai úgynevezett családi szektorok lesznek, ahova például egy négytagú család olcsóbban válthatott jegyet, mintha elmennének moziba. Emellett lesz az arénában gyerekmegőrző, ahol szakképzett személyzet gondoskodik majd a gyerekek szórakoztatásáról addig, amíg a szülők a meccsen szurkolnak. A bejárat előtt pedig felállítanak például floorball- vagy minihokipályát, hogy akinek kedve támad, azonnal kipróbálhassa a jégkorongot.

Szurkolói kártya, amivel fizetni is lehet

Mivel a sportarénában január 1-jétől nem lehet készpénzzel fizetni, minden drukker arra számítson, hogy a bankkártyáját kell majd használnia, ha valami vásárolni akar. A tervek szerint lesz egy Aréna-kártya is, amelyet a helyszínen különböző terminálokon fel lehet majd tölteni. Ám a szövetség ennél is nagyobbat „álmodik”: szeretnének egy szurkolói kártyát kibocsátani, amellyel a szurkolók beléphetnének az arénába, fizethetnének is vele, sőt a jövőben jegyvételre és kedvezmények igénybe vételére is feljogosítaná a tulajdonosát. Elképzelhető, hogy ez a kártya a vb-re még nem lesz kész, de a jövőre nézve érdemes minden hoki-fanatikusnak beszerezni majd azt.

Pályázatok, utcai megjelenés

Fontos, hogy a csapat eredményes szereplése mellett a szervezés is tökéletes legyen, hiszen hazánk az elkövetkező időben több világeseményre is pályázna – elsőként a decemberi, 20 éven aluliak világbajnokságára. Épp ezért már a vb-t megelőzőnek „felöltöztetik” Budapestet, azaz amellett, hogy a buszokon a világbajnokságot hirdetik majd, több buszmegállót például kispaddá alakítanak át.



Berki Krisztián: A fájdalom része az életemnek, de az olimpia a legfontosabb A még csak 16 éves motorversenyzőnk, Kovács Bálint dobogóra állhatott Katarban (interjú)