misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

Szatmári Petra ütött nagyott az ökölvívó ob-n

Vecsésen befejeződött a négy napon át tartó női magyar ökölvívó bajnokság, melynek során a  serdülő, junior, ifjúsági és felnőtt korcsoport versenyeit bonyolították le.  A felnőtteknél  a 20 helyre  17 egyesület delegált a döntőre, csak a Debreceni Ökölvívó Klub, a Bokszvilág SE Szeged és az Egri Sportiskola állított ki két finalistát. A női ökölvívás magyarországi elterjedése jellemző, hogy a döntőkben 12 város versenyzői szerepeltek.

- A 48 kg méltó volt egy országos bajnoki döntőtől elvárt színvonalhoz, de Barankai meggyőző  fölénnyel nyert. Az 54 kg döntősei többször is mérkőztek már egymással, váltakozó eredménnyel. A  kitűnően rendező vecsésiek öklözője Szűcs óvatos taktikát választva is célhoz ért megvédte címét, ha csak egy hajszállal is, de nyert. A teljes ob-n egyik legkiemelkedőbb teljesítmény e a 60 kg-os Benke
Sárié, aki olimpiai súlycsoportban villogott, igaz, ebben szerencsére Bugyik is méltó társa volt. A 64 kg-ban grammra azonos teljesítményt nyújtott a két lány, én például a magán pontozásommal 38-38-ra adtam a meccsüket, végül Oláhé lett az arany. A legnagyobb érdeklődéssel várt rangadó a szintén olimpiai súlycsoportban, a 75 kg-ban az ifjúsági világbajnok Szatmári Petra és a Vb bronzérmes Nagy Tímea meccse volt. A rutin és a fiatalság csapott össze és Szatmári Petra minden menetben tapasztaltabb ellenfele fölé kerekedett, talán még az első menet volt a legszorosabb. Szatmári folyamatos támadásokkal felőrölte Nagy erejét. Olimpiai szemüveggel nézve örömteli volt Szatmári
bunyóját figyelni, aki nemrég meghívást kapott a rioi előolimpiára, majd Jordániába utazik még az év végén egy versenyre. Jó alap lehet mindez a jövő évi két olimpiai kvalifikációs tornára. A most nem kiemelt meccseken a papírforma érvényesült - értékelt Csötönyi Sándor a MÖSZ elnöke.

Hirdetne cikkekben? Kapcsolatfelvétel: info@mifocink.com

A bajnokság legjobbja Szatmári Petra lett.
- Bíztam a felkészülésben, az edzőimben és nem is kellett csalatkoznom. Végtelenül boldog vagyok, mert idei legjobb meccsemmel bizonyítottam, hogy januárban érdemes volt klubot, edzőt, súlycsoportot és várost váltanom. Azt gondolom, hogy a 75 kg-ba sikerül beleerősödnöm  és meggyökeresednem. Ennek az útnak fontos lépése volt, hogy első magyar bajnoki címemet nyertem
ebben a kategóriában. Ez az aranyérem azt mutatja, hogy igazán lehet helyem ebben a súlyban. Végig nagyon élveztem a mai döntőt, ott voltam fejben, tudtam koncentrálni, higgadt maradtam és maximálisan ott voltam - mondta a sportoló.

Az ob-ról hiányzik a legsikeresebb magyar bokszolónő Pontszerzők a takewondo Eb-n