misportunk

hírek, érdekességek, pletykák a magyar sport világából

Röplabda kupadöntők hétvégéje

Röplabda Magyar Kupa döntők bűvöletében telt a hétvége. Szombaton a nők, vasárnap a férfiak fináléját rendezték.

Röplabda Magyar Kupa, női döntő
Teva Gödöllő–Vasas-Óbuda 2:3 (16, 18, –25, –22, –7)
Fáy utca, 1400 néző. Vezette: Szabó P., Mezőfi.
Teva Gödöllő: Lutter L. 3, Takács D. 5, Szakmáry 20, Széles 15, Csengeri 27, Fritz 6. Cs: Bánlaki (liberó), Kalotai, Nagy K., Radomszki. Vezetőedző: Horváth András.
Vasas-Óbuda: Tálas 7, Vacsi 12, Pekárik 7, Szombathelyi Sz. 11, Miklai 26, Háfra 4. Cs: Lévai, Tóth A. 1 (liberók), Durst, Villám. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:4, 9:8, 13:16. II. játszma: 8:4, 13:8, 20:13. III. játszma: 8:4, 9:13, 14:14, 24:23. IV. játszma: 6:11, 15:15, 16:19, 21:21. V. játszma: 0:3, 6:7, 7:14.

Az elején gyorsan meglépett a Vasas, már hárommal vezettek, mire a gödöllőiek elkezdték a pontgyártást. Az első technikai szünetben azonban már ők vezettek 8:7-re. Ezután felváltva estek a pontok egészen a játszma közepéig, amikor elsősorban Miklai Zsanett pontjaival, hárommal meglépett megint a Vasas (13:16). Ezután viszont Csengeri Petra kezdett nyitni és az ászkirálynő (a Challenge-kupa nyitólistáján még mindig a harmadik, holott csapata már két fordulóval ezelőtt búcsúzott, a meccsen pedig végül hatig jutott) sorozatban négy ászt szervált, majd egészen a játszma végéig ő maradt a nyitóhelyen (25:16).

A második szettben liberót cseréltek a piros-kékek, de sokáig ez sem segített, a technikai szünetben 8:4 volt a gödöllőiek javára, akik ekkor szinte extázisban játszottak, remekül mezőnyöztek és a sáncuk is kiválóan működött. Bár a játszma végére egy kicsit elfáradtak, így is tartani tudták a hét pontos különbséget (25:18).

A harmadik játszma szorosnak indult, de az első szünetben néggyel megint a Pest megyei csapat vezetett. A szünet azonban jót tett a piros kékeknek, mert Pekárik Eszter nyitásaival és Vacsi Evelin pontjaival azonnal fordítottak. Innen viszont a gödöllőiek egyenlítettek Szakmáry Gréta szerváinak köszönhetően. Ezután megint felváltva estek a pontok, de 24:23-nál a gödöllőiek jutottak meccslabdához, azonban innen fordított a Vasas, és végül második játszmalabdájukat értékesítették és szépítettek (25:27).

Amilyen szoros volt a harmadik, olyan volt a negyedik eleje is. A technikai szünetben a Vasas vezetett három ponttal, ekkor már Miklai és Szombathelyi Szandra is ontotta a pontokat. Ezúttal Horváth András cserélt feladót, és ki is egyenlítettek a fehér mezesek. 21:21 után azonban megint a piros-kékek percei következtek. 21:21 után azonban három Vasas-pont, és a második játszmalabdával egyenlő volt az szettállás (22:25).

A döntő szett három Vasas ponttal kezdődött, de egy gyors időkérés után megint csak egy volt a különbség. A térfélcserénél 8:6 volt a piros-kékek javára, innen azonban már csak egy csapat volt a pályán, a gödöllőiek mindössze egy pontot szereztek, s a végén a hét meccslabdából Szombathelyi Szandra átcsorgó nyitásával megvédték címüket (7:15).

Magabiztos, háromjátszmás győzelmet aratott a Fino Kaposvár a címvédő Gorter Kecskemét ellen, a Magyar Kupa döntőjében, így már tizenhetedszer szerezte meg a serleget.

Röplabda Magyar Kupa, férfi döntő
Fino Kaposvár–Gorter Kecskemét 3:0 (17, 22, 19)
Fáy utca, 1400 néző. Vezette: Adler, Újházi.
Fino Kaposvár: Magyar 4, Bagics 19, Bozóki 5, Juhász 7, Németh 11, Szabó A. 5. Cs: Deák 1 (liberó), Rása 1. Vezetőedző: Demeter György.
Gorter Kecskemét: Tóth A., Dávid 13, Árva 13, Farkas 5, Kovács Z. 5, Dorcsák 2. Cs: Pápai 1 (liberó), Török R., Banai 2, Gebhardt N. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:6, 13:8, 16:9. II. játszma: 7:8, 16:14, 20:16, 22:21. III. játszma: 11:6, 14:11, 19:13.

A kezdeti tapogatózás után 7:4-re húzott el a kék mezes Kaposvár, a második technikai szünetben pedig már hét volt az előnyük. A játszma vége felé sorozatban öt rossz nyitást láthatott a közönség, a különbség azonban nem csökkent s végül ezt a szettet simán nyerte a Fino (25:17).

A második játszma elején gyakorlatilag végig a kaposváriak vezettek egy-egy ponttal, de a technikai szünetre pont fordítani tudtak a kecskemétiek. Elszakadni azonban nekik sem sikerült, sőt, a második szünetre a somogyiak két ponttal visszavették a vezetést, akik aztán néggyel is vezettek már. De innen is visszazárkózott egyre a címvédő, de aztán Bagics Balázs vezérletével ezt a szettet is nyerték a kaposváriak (25:22).

Ettől aztán megroggyantak a fehér mezesek, s nagyon gyorsan komolyabb előnybe került a Fino. Ekkor már nagyon sok technikai hibát is vétettek a kecskemétiek, s végül ezt a szettet is nagyon simán nyerték a kaposváriak (25:19), akik így visszahódították a kupát, amelyet összességében tizenhetedszer nyertek már meg.

Tudosított: Karádi Zoltán/hunvolley.hu

Hoki Múzeum nyílt a Városligeti Műjégpályán Kemény Dénes: Magyarországnak kell az olimpia